لطفا صبر کنید ...

هایفو- کشیدن پوست-رفع شلی پوست-لیفیتیگ پوست - رفع غبغب- جوانسازی

هایفو(HIFU)

 

هایفو(HIFU) : جدیدترین تکنولوژی لیفتینگ صورت و گردن (بدون جراحی) فقط در یک جلسه (با نتایج ماندگار)

هایفو (HIFU): پیشرفته ترین تکنولوژی قرن حاضر جهت لیفتینگ صورت بدون جراحی، فقط در یک جلسه و با نتایج ماندگار می باشد .

مزایای هایفو (HIFU)

۱- بدون جراحی می باشد در نتیجه عوارض جراحی مثل کبودی ، خونریزی و … را ندارد.
۲- فقط در یک جلسه انجام می شود
۳- نتایج ماندگار دارد
۴- درد ندارد (چون درد غیر تحملی ندارد پس حتی نیاز به بی حسی موضعی هم ندارد)
۵- نیاز به بستری ندارد (بصورت سرپایی انجام می شود)
۶- روشی بی خطر و ایمن برای انسان می باشد چون هیچ نوع اشعه ای ندارد یعنی هایفو (HIFU) دقیقا مثل سونوگرافی با امواج صوتی اولتراسوند عمل می کند که کاملا بی خطر است
۷- هیچ نوع عارضه پوستی مثل لک و زخم و … روی پوست ایجاد نمی کند

نتایج و اثرات هایفوتراپی

۱- لیفت (بالا کشیدن ابروها)
۲- رفع افتادگی پلک بالا
۳- رفع چروک های کناره  های خارجی چشم ها (چین های پنجه کلاغی)
۴- لیفت گونه  ها
۵- کم شدن عمق خطوط خنده و گریه (رفع افتادگی گوشه های لب ها)
۶- رفع افتادگی های زیر چانه (رفع افتادگی پایین صورت )
۷- رفع غبغب
۸- رفع چین و چروک های صورت و بالا گردن
۹- سفت و محکم شدن پوست صورت

516543_947

 نکته طلایی:
حتما حتما باید هایفوتراپی توسط پزشک با تجربه انجام شود چون:
۱-  آگاهی از محل آناتومیک عروق و اعصاب و عضلات صورت و گردن در هایفوتراپی اهمیت ویژه ای دارد .
۲-  پارامترهای دستگاه، حتما باید خیلی دقیق تنظیم شود و درجه و میزان انرژی دستگاه را باید برحسب ضخامت پوست در هر منطقه از صورت تنظیم شود بطوریکه به عنوان مثال در مناطقی با ضخامت پوست کم مثل پیشانی و دور چشم به نسبت از انرژی کمتر استفاده می شود .

چرا تکنولوژی هایفو (HIFU) مورد استقبال فراوان مردم قرار گرفته است؟

هایفو (HIFU) موثرترین و مدرن ترین تکنیک لیفت صورت به روش غیر جراحی می باشد که مکانیسم عملکردش با امواج صوتی اولتراسوند ساده (دقیقا مثل دستگاه سونوگرافی معمولی) می باشد بنابراین کاملا ایمن و بی ضرر می باشد (یعنی هایفو هیچ نوع اشعه ای ندارد) و فقط در یک جلسه کوتاه  مدت (حدودا ۴۵ دقیقه ای) بدونهیچ نوع درد غیر قابل تحملی بطور رضایت بخشی باعث کشیدن (لیفت) صورت آن هم با نتیجه ای ماندگار می شود ، پس خیلی واضح است که چون بدون جراحی (بدون هیچ نوع خونریزی) و آن هم فقط در یک جلسه بتوانیم صورت شخص را بطور واضح و محسوس آن هم با اثر ماندگار با استفاده از تکنولوژی جدید (HIFU) لیفت کنیم پس بی شک استقبال فراوان و افزایش اقبال عمومی برای استفاده از این تکنیک بی نظیر قرن حاضر کاملا انتظار می رود استفاده گردند.’
517650_950
هایفو HIFU – جدیدترین تکنولوژی لیفت صورت-دکتر بهرام منصوری اصل
چرا تکنولوژی هایفو (HIFU) اهمیت خاص و ارزشمندی بی نظیری نسبت به سایر روشها دارد؟

در ابتدا باید بگوئیم چون پوست یک فرد بالغ حدود ۲ متر مربع وسعت دارد. پوست ها، بزرگترین ارگان بدنمان می باشد. ضمنا چون پوست ما ارگان سطحی و در معرض دیدی می باشد ،بنابراین کاملا بدیهی است که زیبایی پوست نقش مهم واساسی در زیبایی ما دارد پس پوستی سالم، بدون چین و چروک، با قوام سفت و مستحکم، بدون شلی و افتادگی و … یک عامل بسیار مهم برای داشتن زیبایی و جوانی و افزایش حس اعتماد به نفس می باشد و بر عکس پوست شل و افتاده و دارای چروک نشانه پیری و باعث کاهش اعتماد به نفس می شود.
آنقدر این موضوع در طب پوست و زیبایی دارای اهمیت است که از سالیان گذشته محققین و پزشکان پژوهشگر در تمام دنیا همواره به دنبال کشف و ابداع  روشهای متفاوت و موثرتر در جهت رفع  افتادگی پوست و از بین بردن چروکهای ناخوشایند پوست بوده و هستند و در نهایت آخرین و جدیدترین تکنولوژی قرن حاضر که لیفتینگ صورت و با تکنولوژی فوق پیشرفته هایفو (HIFU) ابداع و موجب توجه فراوان پزشکان و عموم علاقمندان به طب زیبایی شد.

جهت یادآوری و بطور خلاصه باید بگوییم پوست انسان از سطح به عمق دارای ۳ لایه می باشد:

۱- لایه سطحی  – اپیدرم (Epidermis)
۲- لایه میانی – درم (Derm)
۳- لایه عمقی – هیپودرم یا (sub cutaneus fat)

9eefced0-074e-4b76-a3b6-cf98a0fedd1c
هایفو HIFU – جدیدترین تکنولوژی لیفت صورت

دکتربهرام منصوری اصل – سروش سلامتی

هایفو(HIFU) : جدیدترین تکنولوژی لیفتینگ صورت و گردن (بدون جراحی) فقط در یک جلسه (با نتایج ماندگار)

درون لایه میانی پوست یعنی لایه درم (Derm) یک شبکه توری مانند حاوی رشته های پروتئینی خاصی بنام کلاژن و الاستین وجود دارد بطوریکه این رشته ها (فیبرها) مانند داربستی مستحکم، همانند ستونهای قوی باعث قوام و سفتی بنای پوست انسان می شوند.
اما متاسفانه این الیاف کلاژن و الاستین توسط ۲ دسته عوامل داخلی و خارجی مورد آسیب و تخریب قرار می گیرند
۴ – عوامل داخلی مثل (ژنیتک، نژاد، جنس فرد و …)
۵ – عوامل خارجی مثل (اشعه UV خورشید، مصرف سیگار، الکل و …)
آسیب به این داربست شبکه ای شکل حاوی رشته های کلاژن و الاستین است که باعث بروز شلی پوست و افتادگی آن و ایجاد چین و چروک و … در پوست می گردد.
ما می توانیم از بعضی از عوامل آسیب رسان پوستی پیشگیری کنیم بعنوان مثال می توانیم با استفاده از کرمهای ضد آفتاب از اثرات مضر اشعه UV نور خورشید جلوگیری کنیم و ولیکن عواملی مثل ژنتیک، اثرات نیروی جاذبه و … غیر قابل پیشگیری می باشند .
از سالهای گذشته تا به امروز بتدریج روشهای مختلف و فراوانی  برای درمان چین و چروک های پوست و رفع شلی و افتادگی آن بوده اند که به چندین مورد آنها در ذیل اشاره می کنیم:

۱- لیفتینگ صورت به روش جراحی(phytidectomy )
با توجه به تهاجمی بودن و عوارض جراحی و بیهوشی این روش خوشایند و مورد استقبال همگان نمی باشد و تنها در موارد خاص مثل افتادگی های بسیار شدید صورت مورد استفاده می باشد.

۲- استفاده از نخ های سیلوهت جهت لیفت صورت
با یک برش کوچک در پوست ناحیه سر، تعدادی از این نخ ها را در عمق خاصی در زیر پوست صورت کار گذاشته می شود. اما در این روش هم، چون یک برش کوچک در پوست سر ایجاد می شود یک روش نیمه تهاجمی می باشد .

516548_494

۳-استفاده از لیزر co2 و RF (رادیوفرکوئنسی) و  FMR (فرکشنال میکرونیدلیگ رادیو فرکوئنسی )

در سال های اخیر روش هایی مثل لیزر co2 و RF (رادیوفرکوئنسی) و اخیرا روش FMR وارد عرصه پوست و زیبایی شدند. که مکانیسم عملکرد همگی این روش های ذکر شده یکسان می باشد و آن عبارت است از ایجاد گرما در ناحیه مورد نظر، بدین گونه که با استفاده از انرژی گرمایی از یک طرف رشته ای قدیمی کلاژن را تخریب کرده و از طرف دیگر باعث تحریک کلاژن سازی جدید می شود و در نتیجه قوام  پوست افزایش پیدا می کند و پوست جوانسازی می شود
ولیکن اشکال مهمی که در این روشها وجود دارد این است که از یک طرف چون رشته های کلاژن همانطور که گفتیم از نظر موقعیت مکانی در لایه های پایینی پوست هستند پس واضح است که برای رسیدن به این الیاف کلاژنی اجبارا باید از لایه های سطحی پوست مثل اپیدرم (Epiderm) عبور کنیم و از طرف دیگر برای تخریب کلاژن ها بوسلیه گرما، درجه حرارت را باید آنقدر بالا ببریم (حدود ۷۰-۶۰ درجه سانتیگراد) به این دلیل که رشته های کلاژن ها در درجه حرارت ۷۰-۶۰ درجه سانتیگراد شروع به تخریب شدن می کند و این درجه حرارت به لایه های سطحی پوست آسیب های می رساند بطوریکه بعنوان مثال با لیزر co2 ممکن است عوارضی مثل سوختگی – زخم – لک و… در سطح پوست ایجاد شود. با ابداع تکنولوژی فوق پیشرفته و جدید هایفو (HIFU) که بوسیله امواج صوتی اولتراسوند  (ultraso…) عمل می کند ما قادریم بدون اینکه هیچ نوع آسیبی به سطح پوست بزنیم انرژی امواج صوتی اولتراسوند را بطور دقیق و حساب شده به رشته های که در لایه های زیرین پوست  هستند برسانیم یعنی بدون اینکه اصلا به سطح پوست آسیب برسانیم (که این امتیاز ارزشمند روش هایفو می باشد) می توانیم به عمق دلخواه و تعیین شده ای در زیر پوست انرژی صوتی را برسانیم.

مکانیسم عملکرد تکنولوژی هایفو (HIFU ) چیست؟

هایفو HIFU  مخفف  High Intesity Focused Ultra Sound بدین معنی که با این تکنولوژی فوق مدرن می توانیم بطور کاملا دقیق و محاسبه شده ای انرژی امواج صوتی را در عمق دلخواهی در لایه های زیرین پوست متمرکز (Focuse ) کنیم بدون اینکه هیچ گونه آسیبی به سطح پوست بزنیم. مثالی برای درک بهتر این مطلب می توان گفت همان مثال مشهور قدیمی توسط یک ذره بین روی یک برگه کاغذ ما می توانیم با حرکت دادن ذره بین (عدسی) در جلوی نور خورشید قرار گرفته شده با جلو و عقب حرکت دادن ذره بین انرژی حرارتی نورخورشید را در یک نقطه دلخواهی از ورق کاغذ که انتخاب می کنیم متمرکز و فوکوس کنیم .

516547_916

سوالات متداول در مورد لیفت صورت و گردن با روش هایفو (HIFU)؟

۱- یک جلسه هایفوتراپی چه زمانی طول می  کشد؟
یک جلسه هایفوتراپی بسته به میران افتادگی صورت بطور تقریبی ۴۵ دقیقه زمان نیاز دارد .

۲- طریقه انجام هایفوتراپی چگونه است؟
شخص به آرامی روی صندلی می نشیند و پزشک حدود ۴۵ دقیقه دسته  دستگاه  (پروپ) هایفو (HIFU) را درست مثل سونوگرافی معمولی به آرامی روی پوست صورت در جهت های خاص روی صورت بیمار حرکت می دهد چون این تکنیک درد غیر قابل تحملی ندارد هیچ نیازی به بیهوشی و بی حسی ندارد و حتی نیاز به مالیدن کرم های موضعی بی حسی نمی باشد.

۳-  چه موقع اثرات و نتایج هایفوتراپی را می بینیم؟
نکته قابل توجه اینجاست که بلافاصله بعد از اتمام هایفوتراپی شخص بطور واضح لیفت صورت خود را حس می کند که به این نتایج، نتایج سریع الاثر هایفو (HIFU) می گوییم.
با توجه به اینکه نتایج لیفتینگ هایفو (HIFU) دو دسته می باشد: ۱- نتایج سریع الاثر و ۲- نتایج تاخیری و تدریجی باید بگوییم نتایج تاخیری لیفتینگ هایفو (HIFU) تا حدود سه ماه بعد از انجام هایفو (HIFU) ادامه دارد و تا ۶ ماه بعد نتایج کامل می شود.

۴- آیا قبل از انجام هایفو تراپی شخص باید کار خاصی انجام دهد؟
خیر، هیچ کار خاصی لازم نیست انجام شود

۵- آیا بعد از انجام هایفوتراپی نیاز به استراحت یا بستری می باشد؟
خیر، هایفوتراپی یک کار سرپایی می باشد و بلافاصله بعد از اتمام جلسه هایفوتراپی شخص می تواند به سر کار خود رفته و سایر فعالیت های روزانه خود را انجام دهد و نیاز به هیچ نوع استراحت یا بستری نمی باشد.

۶- آیا بعد از هایفوتراپی عوارض مثل لک یا زخم روی سطح پوست ایجاد می شود؟
خیر، بزرگترین افتخار تکنولوژی هایفو (HIFU) این است که بدون اینکه هیچ آسیبی  و عارضه ای مثل لک و زخم و … در سطح پوست ایجاد کند تنها روی لایه های زیرین پوست تاثیر می گذارد و باعث لیفت صورت و جوانسازی و افزایش قوام پوست می شود.

۷- آیا برای انجام هایفو (HIFU) سن خاصی لازم است؟
خیر، برای استفاده از هایفو (HIFU) اصلا نیاز به سن خاصی نیست بلکه با نظر پزشک بسته به نیاز شخص در جوانان و در افراد مسن هم می توان از هایفوتراپی استفاده کرد .

۸- آیا روش هایفو (HIFU) ماندگار است؟
بله، اما میزان ماندگاری آن بسته به ۱- سن شخص ۲- جنسیت فرد ۳- میزان افتادگی و شلی پوست فرد متفاوت است.
البته بطور تقریبی می توان گفت نتایج هایفو حدودا تا ۲ سال ماندگار است ولی اگر شخص بخواهد نتایج و اثرات ماندگار تری و دائمی تری از آن بگیرید با توجه به درجه افتادگی پوست که توسط پزشک شخص تعیین می شود با فواصل زمانی خاص تکرار شود .
516546_279
۹- هایفوتراپی در چه کسانی نباید انجام شود؟
۱-  وجود زخم باز یا آکنه کستیک در محل
۲- وجود استنت فلزی یا وسایل الکتریکی در نواحی صورت و گردن
۳- در افراد مبتلا به بیماریهای صرع و …

۱۰-چه عاملی موجب بروز افتادگی پوست می شود ؟

کلاژن و الاستین ، فاکتورهای اصلی حفظ قوام و الاستیسیته پوست هستند . افزایش سن، مصرف سیگار وکافءین ، مواجهه با نور خورشید واسترس ، از عوامل اصلی کاهش میزان ساخت کلاژن والاستین در پوست و لایه SMAS* هستند .

این عوامل در کنار تاثیر نیروی جاذبه زمین ، موجب بروز شلی وافتادگی پوست خواهند شد .

SMAS لایه نازکی از جنس بافت همبند است که درست در زیر پوست و روی عضله قرار دارد . SMAS  ، لایه هدف در لیفتینگ ، با ایجاد برش جراحی اقدام به کاهش مساحت این لایه می نمایند .

( علاوه بر جراحی ، تنها سیستمی که می تواند موجب کاهش مساحت لایه SMAS ، شود تکنیک هایفوتراپی  است . هایفوترابی علاوه بر کاهش مساحت ، میتواند موجب افزایش قوام والاستییسته SMAS  نیز بشود که این امر ، خود تاثیر بسزایی در لیفتینگ پوست صورت و گردن خواهد داشت. )

۱۲-هایفو تراپی چیست و چرا هر روز برتعداد طرفداران آن در دنیا افزوده می شود ؟

جدیدترین روش لیفتینگ غیرتهاجمی در دنیا است ، بطوریکه تاثیر درمانی این روش ، قابل مقایسه با روش های جراحی در دنیا می باشد .

تاثیر گذاری  چشمگیر هایفوتراپی ، درکنار عدم بازگشت نتایج درمانی ، فقدان دوره نقاهت وعدم وجود عوارض جانبی ، موجب افزایش روزافزون طرفداران این روش درمانی شده است .

گروه بزرگی از طرفداران هایفوتراپی  را هنرپیشه ها و افراد مشهور تشکیل می دهند . این افراد همواره به دنبال راهکارهایی هستند که در کنار دستیابی به لیفتینگ و جوانسازی موثر ، چهره آنها را غیرطبیعی نکرده ، تغییری در حرکت عضلات صورت آنها بوجود نیاورد .

۱۳-هایفوتراپی  تنها تکنیک غیر جراحی مختص لیفتینگ پوست است . این تکنولوژی بطور انتخابی ، بر روی لایه اصلی مسئول بالا کشیدن پوست ( لایه SMAS ) اثر می گذارد .

تا قبل از به روی کارآمدن هایفو، هیچروشی بجز روش جراحی ، امکان دسترسی به لایه SMAS را نداشت ، لذا تاثیر سایر روش ها در بالا کشیدن پوست ، تنها با افزایش مختصری در قوام و الاستیسیته پوست بوجود می آمد . خوشبختانه با بکارآمدن تکنیک هایفوتراپی  ، تنها افرادی مجبور به انجام لیفتینگ به روش جراحی هستند که افتادگی های پوست در آنها موجب آویزان شدن شدید پوست صورت و گردن شده باشد .

در لیفتینگ به روش جراحی ، پوست را برش داده ، لایه SMAS ، را کشیده ، اضافه آن ، توسط برش جراحی جدا میشود .

این روش بیشترین میزان لیفتینگ را ایجاد می کند اما با عوارضی نظیر غیر طبیعی شدن چهره ، باقیماندن اسکار (خط برش جراحی ) امکان ریزش موهای سر در ناحیه برش وعوارض و خطرات ناشی از جراحی همراه می باشد .

516544_393
۱۴-هایفوتراپی با چه مکانیسم هایی موجب لیفتینگ می شود ؟

کاهش مساحت فوری ودائمی لایه SMAS، که موجب بالا کشیدن پوست می شود .

افزایش قوام والاستیسیته لایه SMAS ، که  موجب بالا نگه داشته شدن پوست می شود .

تحریک ساخت  کلاژن و الاستین در لایه های مختلف پوست ، که موجب جوانسازی وافزایش قوام و الاستیسیته پوست می شود .

۱۵-هایفوتراپی  چه کاربردهایی دارد :

     – لیفتینگ  صورت و گردن
     -افزایش قوام پوست
     – جوانسازی
     – از بین بردن چین و چروک ریز ، چروک های ظریف اطراف چشم ها
     – بالاکشیدن ابروها
     – رفع افتادگی پلک ها با بالاکشیدن عضله پیشانی (فرونتالیس)
     -رفع افتادگی گردن
     – رفع افتادگی ناحیه تحتانی صورت (ساب منتال)
     – خوش فرم کردن  V-Line (زاویه فک تحتانی )

۱۶-چه مدت پس از انجام هایفوتراپی ، نتیجه درمان مشخص می شود ؟

تاثیر هایفوتراپی دو بخش دارد ، یکی تاثیر فوری و دائمی ، که به علت کاهش مساحت لایه SMAs ، ایجاد می شود . تاثیر فوری و فوق العاده این بخش  از درمان تا حدی است که پس از کار بر روی یک نیمه از صورت و گردن، تفاوت آن با نیمه دیگر ، کاملا مشهود و واضح است .

بخش دوم درمان ، مربوط یه تحریک فیبروبلاست ها به ساخت کلاژن والاستین است ، که موجب جوانسازی و افزایش قوام پوست ولایه SMAS می شود . نتایج این پروسه از یک ماه پس از درمان آغاز شده ، سه ماه بعد چشمگیر بوده تا شش ماه بعد به حداکثر میزان خود خواهد رسید .

۱۷-کدام یک از نواحی صورت را می توان با هایفوتراپی لیفت نمود ؟

تمامی قسمت های گردن ، غبغب وصورت ، به جز ناحیه ای که بر روی غده تیروئید قرار دارد، قسمتهای داخلی  کره چشم ، قابل انجام لیفتینگ با دستگاه هایفو می باشند.

۱۸-به چه مراقبت ها و آمادگی هایی قبل از انجام هایفوتراپی نیاز است ؟

به هیچگونه مراقبت و آمادگی خاصی قبل از انجام این روش نیازی نیست و تنها از فرد خواسته می شود در صورت مصرف  داروهای ضدلک و لایه بردار ، مصرف این داروها را از سه روز قبل قطع نماید .

۱۹-بیمار چه زمانی پس از هایفوتراپی می تواند به کار و زندگی روزمره بازگردد؟

از آنجایی که این روش بر روی لایه های عمقی اثرمیکند ، قرمزیو تورم نداشته ، فرد می تواند بالافاصله پس از اتمام جلسه درمانی ، به کارو زندگی روزمره خود بازگردد.

۲۰-مراقبت های پس از انجام هایفوتراپی کدامند؟

از فرد خواسته می شود صورت و گردن خود را با آب سرد و بدون استفاده از ماده شوینده شستتشوداده ، از کرم مرطوب کننده وضدآفتاب مناسب استفاده نماید.

۲۱-چه افرادی مجاز به استفاده از روش هایفوتراپی نمی باشند ؟

خانم های باردار ، مبتلایان به دیابت کنترل نشده ، مبتلایان به بدخیمی ها و وجود ضایغه پوستی ناشناخته در محل انجام پروسه ، از موارد منع درمان با هایفو می باشند .

۲۲-مدت دوام اثر هایفوتراپی چقدر است ؟

ار آنجایی که کاهش مساحت لایه SMAS ، اثری ماندگار و غیر قابل بازگشت است، نتایج درمانی هایفوتراپی موقتی نبوده ، تاثیری ماندگار دارد ، اما با توجه به غیرقابل  اجتناب بودن پروسه پیری وتاثیر نیروی جاذبه زمین برافتادگی پوست ، احتمال نیاز به تکرار  درمان به علت افزایش سن ، در سال های اتی وجود دارد .

۲۳- فاصله زمانی میان تزریق ژل و بوتاکس با هایفوتراپی به چه صورت است ؟

با توجه به کاهش عمر ژل و بوتاکس  توسط درمان های افزاینده دما در پوست ، توصیه می شود ابتدا هایفوتراپی برای بیماران انجام شده ، سپس اقدام به تزریق  ژل و بوتاکس نمایید . اما اگر هایفوتراپی برای بیمار انجام شده باشد ، از روز بعد بدون محدودیت  می توان ژل یا بوتاکس را برای وی تزریق کرد .

۲۴-بیماری که اقدام به انجام لیفتینگ  با دستگاه هایفو می نماید ، آیا می تواند جهت مقاصد درمانی دیگر ، نظیر از بین رفتن اسکار های آکنه (جای جوش ) از دستگاههای دیگری نظیر لیزرهایCo2 Fractional   نیز استفاده نماید ؟

بله ، یک روز پس از هایفوتراپی هیچ گونه محدودیتی در استفاده از سایر روشهای درمانی وجود ندارد .

۲۵-آیا افتادگی پلک ها را می توان با هایفوتراپی درمان کرد؟

از آنجایی که امواج HIFU قابل استفاده در داخل کره چشم نمی باشد ، تنها اگر افتادگی پلک ها با بالا کشیده شدن عضله پیشانی قابل اصلاح باشد ، میتوان بیمار را با هایفوتراپی درمان کرد .

۲۶-چند روز پس از هایفوتراپی  میتوان از کرم های آرایشی استفاده کرد ؟

بالافاصله پس از اتمام درمان  و بعد از استفاده از کرم مرطوب کننده وضدآفتاب مناسب ، می توان از کرم های آرایشی ، بدون هیچ گونه محدودیتی استفاده نمود .

۲۷-علیرغم تک جلسه ای بودن هایفوتراپی ، اگر فردی مایل به تکرار درمان جهت دستیابی به نتایج بیشتر باشد ، حد اقل فاصله بین دو جلسه درمانی چقدر است ؟

هایفوتراپی روشی تک جلسه ای است ونیازی به تکرار درمان ندارد ، اما اگر فردی مایل به تکرار جلسه درمانی ،جهت دستیابی به لیفتینگ بیشتر باشد ، می تواند شش ماه بعد ، نسبت به تکرار درمان اقدام نماید .

۲۸-عوارض جانبی احتمالی هایفوتراپی کدامند؟

اگرفرد دارای پوستی بسیار حساس باشد ، تنها احتمال بروز مختصری اریتم(قرمزی) در پوست ناحیه تحت درمان وجوددارد ، که با استفاده از کرم ترمیم کننده ، در کمتر از یک ساعت محوخواهد شد .

نکات مهم:

برای رضایت مندی مطلوب از انجام هایفو (HIFU) توجه به نکات زیر بسیار حایز اهمیت است:
۱-  توقعات واقع گرایانه شخص ازنتیجه هایفوتراپی
۲- توجه به درجه افتادگی پوست و میزان چین و چروک آن
۳- با توجه به میزان افتادگی پوست صورت و سن شخص و عمق چین و چروک های پوست
* آیا کاندید مناسبی برای هایفودرمانی هست یا خیر ؟
* آیا هایفودرمانی به تنهایی مشکل فرد را برطرف می کند ؟
چون گاها لازم است هایفودرمانی در کنار سایر اقدامات درمانی و زیبایی مثل تزریق چربی یا ژل های هیالورونیک قابل جذب و … به صورت ترکیبی (درمان ترکیبی ) برای شخص انجام شود تا نتیجه قابل قبولی حاصل شود .

516545_296


2 دیدگاه

 • رویا

  2020-01-05 در 20:43

  سلام هزینه هایفو چقدر هستش البته ۱جلسه rf ۱ساعته انجام دادم؟

  پاسخ

  • admin

   2021-09-13 در 12:53

   لطفا با پذیرش تماس بگیرید

   پاسخ

پاسخ دادن

آدرس ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری نشانه گذاری شده اند *


logo-white-footer

لورم ایپسوم یا طرح‌ نما به متنی آزمایشی و بی‌معنی در صنعت چاپ، صفحه‌آرایی و طراحی گرافیک گفته می‌شود.لورم ایپسوم یا طرح‌ نما به متنی آزمایشی و بی‌معنی در صنعت چاپ، صفحه‌آرایی و طراحی گرافیک گفته می‌شود.
لورم ایپسوم یا طرح‌ نما به متنی آزمایشی و بی‌معنی در صنعت چاپ، صفحه‌آرایی و طراحی گرافیک گفته می‌شود.

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به دکتر بهرام منصوری می باشد