prp

رفع سیاهی دور چشم

 

PRP در پوست و زیبایی امروزه یکی از پرمخاطبترین خدمات پزشکی در سطح دنیا خدمات زیبایی است. این خدمات به روش های مختلف تهاجمی ، غیر تهاجمی و به وسیله مواد مختلف ارائه می شود دراین میان هر روشی که بتواند به صورت غیرتهاجمی تر از دیگر روشها و بدون عوارض جانبی عمل کند به طور قطع از پذیرش بیشتری از سوی بیمار و نیز پزشک برخوردار خواهدشد.استفاده ازPRP درجوانسازی و رفع برخی از مشکلات زیبایی هم اکنون در اقصی نقاط دنیا از جمله آمریکا ، ژاپن، انگلیس و نیز ایران مرسوم شده وهر روز گسترش بیشتری پیدا می کند زیرا  PRP بخاطر بکارگیری خون خود فرد بیمار برای درمان وی پذیرش بیشتری نسبت به سایر روشهای مشابه می باشد .

بسیاری از مشکلات زیبایی نظیر چین وچروک ها ، حاصل پروسه پیری و کاهش کلاژن و الاستین ماتریکس بین سلولی ، فیبروبلاست ها و چربی در لایه های پوست است این پروسه ، قوام، شکل، حجم، صافی، قابلیت ارتجاعی پوست را کاهش داده و درنهایت به شکل گیری انواع مشکلات زیبایی نظیر چین و چروک منتهی می شود .

با توجه به نقش پلاکت ها در فرآیند بازسازی بافت های مختلف نظیر: رگ زایی، سنتز و کلاژن وتمایز سلولهای بنیادی گویای توان PRP دربازسازی کلاژن ، الاستین ، عروق و ماتریکس بین سلولی و درنهایت بازگرداندن دوباره شادابی و جوانی پوست اند. بر همین اساس، هم اکنون PRP به روشهای مختلف در درمانهای پوست و مو استفاده می شود.

prp

کاربردهای PRP در رفع مشکلات پوستی :

1-جوانسازی صورت و رفع افتادگی پوست

2-رفع چین وچروک ناشی از افزایش سن

3-جوانسازی دستها

4-رفع اسکار آکنه ،آبله مرغان ،زخم های ناشی از بریدگی و سوختگی و….

5- ازبین بردن خطوط اخم یا خنده و چین وچروک دینامیک

6- درمان ریز مو و طاسی سر و ابرو

7- رفع پف ، چین و چروک و تیرگی دور چشم

8-تسریع در روند بهبودی زخم های کهنه، زخم های دیابتی و ترکهای پوستی

نحوه تاثیرPRPدر جوانسازی پوست و درمان چین و چروکهای صورت و گردن :

با تکنیک PRP فاکتورهای رشد که منجربه تکثیر و بازساری فیبروبلاستها و کراتینوسیتها می شوند از خون خود فرد با تکنیک های خاص جداسازی شده و با فعال کننده های ویژه به صورت مستقیم در موضع تزریق می گردد بنابراین به صورت کاملا طبیعی و معجزه آسا تولید کلاژن و کراتین بافتی افزایش یافته و قوام و شادابی پوست به آن باز می گردد .

 

تعداد جلساتPRP در پوست و زیبایی :

تعداد جلسات و فواصل آنها برحسب شرایط پوست تعیین می شود و ممکن است به ازای هربیمار بسیار متفاوت باشد .ولی به طور کل برای جوانسازی صورت برحسب سن از 1 تا 4 جلسه با فواصل 2 الی 6 ماه پیشنهاد می شود .

-در سنین 30الی 40 سالگی هر یک الی دو سال یک جلسه کافیست .

-در سنین 40 الی 50 سالگی سه جلسه درمان لازم است به ترتیبی که جلسه دوم 6 ماه بعد از جلسه اول و جلسه سوم 9 ماه بعد از جلسه دوم باشد درمان نگهدارنده هر یک یا یک و نیم سال کافی است .

-بالای 50 سال سه جلسه درمان لازم است به این ترتیب که جلسه دوم 3 الی 6 ماه بعد از جلسه اول و جلسه سوم 6 ماه بعد از جلسه دوم باشد و درمان نگهدارنده سالی یک بار انجام شود .

نکته : هر جلسه درمانی حدود 45 دقیقه تا یک ساعت طول می کشد.

مراقبت های بعد از PRP در پوست و زیبایی :

محل عمل تا 24 ساعت شسته نشود .
استفاده از ضد آفتاب و اجتناب از تابش مستقیم آفتاب حداقل 2 هفته .
استفاده از عینک تیره به مدت یک هفته .
استفاده از کرم نگهدارنده روز و شب .

عوارض احتمالی بعد از PRP

در چند روز اول ممکن است قرمزی ،ورم ، سوزش و درد خفیف ایجاد شود که معمولا به زودی بر طرف می شود در موارد نادر احتمال بروز عفونت و هما توم وجود دارد .

استفاده از PRP در پوست و زیبایی در موارد زیر نتایج خوبی ندارد:

افراد سیگاری ، الکلی و دارای سوء تغذیه
افراد مبتلا به مشکلات ژنیتکی پوست
ضایعات پیشرفته ناشی از نور خورشید
ها یپر پیگمانتاسیون های پیشرفته
خطوط عمیق
ضایعات مویرگی روی بینی و گونه ها

توجه :

نتایج درمان های پوست با PRP تا سه هفته ظاهر می شود ولی ظهور نتایج کامل حدود 3 الی 6 ماه طول می کشد .

(( نمونه عکس های ارائه شده واقعی و بیماران درمان شده توسط دکتر بهرام منصوری در تبریز می باشد ))

 

prp3

 

مرکز تخصصی سروش سلامتی  توسط دکتر بهرام منصوری  اصل در تبریز از روش‌های مختلف تخصصی  برای انواع روش جوانسازی پوست طبق تشخیص ایشان برای درمان  استفاده می‌کند. در اینجا ما برای  پیشبرد اطلاعات خوانندگان عزیز توضیح مختصری دادیم .(ضمنا همه خدمات ما به همراه بی حسی موضعی بوده که بیمار بدون هیچ احساس درد درمان شود و همه خدمات  ما بدون درد و خونریزی انجام می شود.)

جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه سایر روش‌های ما می‌توانید با شماره‌های زیر تماس حاصل نمایید.

09147838740

35555554 -041( 6 خط )

انواع روش جوانسازی پوست:

لینک ها  :

 تزریق ژل

تزریق بوتاکس

prp

RF

مزوتراپی