کاشت-مو15ب

 کاشت مو FUT، FIT یا BHT

سوالات متداول

کاشت مو به چه صورت انجام می شود؟

روش های کاشت مو به صورت‌FUT، FIT یا BHT است. با این حال در کاشت مو مسائل زیادی باید رعایت شود. از جمله میزان ریزش مو، نوع ریزش مو (هورمونی، ارثی، مردانه، سکه ای، عصبی) و علت آن باید بررسی شود.  اگر پس از معاینه توسط پزشک شما کاندیدای مناسبی برای کاشت مو باشید از یکی از روش های کاشت یا ترکیبی از چند روش کاشت می توانید استفاده کنید.

FUTچه روشی است؟

FUT روشی موفق در کاشت مو است. به این ترتیب که با بی حسی موضعی یک نوار باریک به عرض یک تا 2 و به طول 20 تا 30 سانتی متر از ناحیه پشت سرتان برداشته و زیر میکروسکوپ توسط تیم کاشت فولیکول های موجود در نوار جداسازی می شود. پس از آماده سازی این فولیکول ها در منطقه طاس سر کاشته می شود. کل عمل در یک نصف روز قابل انجام است. محدودیت این روش محدودیت تعداد فولیکول‌های منطقه برداشت است که بستگی به بانک موی فرد متفاوت است و مزیت این روش برداشت فولیکول های سالم تر و ماندگارتر پس از کاشت است.

FIT چیست؟

در این روش برای برداشت مو نیازی به برداشت از پشت سر نیست و دیگر نیازی به بخیه کردن منطقه برداشت درپشت سرنیست. برای برداشت از به صورت دستی یاازدستگاه پانچ مو استفاده می کنیم به این ترتیب که موها کلا تراشیده می شود و بعد دانه به دانه فولیکول ها را از پشت سر بر می‌داریم. در این روش خبری از جای بخیه نیست و برای برداشت تعداد بیشتر فولیکول شاید نیاز به دو یا سه جلسه کاشت مو باشد. فولیکول‌های برداشتی همانند روشFUT  در نقاط طاس سر کاشته می شود. در این روش تعداد فولیکول‌های سالم نسبت  به روش FUT کمتر است.

عملکرد روش BHT عملکرد به چه صورت است؟

روش برداشت درBHT همانندFIT  است یعنی به صورت دستی یا با دستگاه فولیکول ها برداشت می شود اما نه از موی سر بلکه از نقاط خاصی از بدن فرد، این روش به عنوان روش مکمل در فردی که موهای سرش درناحیه برداشت مناسب یا کافی نباشد به کار می رود.

روش ترکیبی: یعنی ترکیب روش های  Fut وFIT یا BHTدر دو یا سه جلسه کاشت مو تا نتیجه بهتر و طبیعی تری به دست بیاید و تعداد فولیکول‌های برداشتی درروش ترکیبی بسیار بیشتر از یک روش کاشت مو به تنهایی است.

آیا موهای کاشته شده قابل رشد هستند و رنگ کردنشان ممنوع نیست؟

بله این موها قابل رشد هستند. همچنین چون موها از خود فرد گرفته می شود می توان رفتاری که با سایر موها داریم با این موها داشته باشیم. اما توصیه می شود یک ماه اول هیچ اقدامی روی موها انجام داده نشود و بعداز طی دوره درمانی می توانیم اقداماتی مثل اصلاح یا رنگ کردن را انجام دهیم.

چرا موها بعد از کاشت می ریزند؟

با هر روشی که کاشت مو انجام شود برای دو تا سه هفته موهای کاشته شده رشد می کنند که این مطلب نشان دهنده گرفتن موهای پیوندزده است. سپس موها وارد فاز استراحت شده و می ریزند؛ البته ریشه مو سالم و زنده است. رشد مجدد موها پس از سه تا چهار ماه آغاز شده و حدود سه ماه دیگر طول می کشد (یعنی در مجموع 6 ماه) تا موها کاملا رشد کنند و مجددا سه ماه دیگر زمان لازم است تا موهایی که درآمده اند، کاملا شبیه موهای طبیعی شوند. در این زمان اگر همه فاکتورها رعایت شده و کار به صورت حرفه انجام شده باشد، اگرچه تراکم موهای کاشته شده کمتر از تراکم طبیعی است ولی نمای منطقه کاشت کاملا عادی است و هیچ کس متوجه کاشت مو در فرد نخواهد شد.

 

انواع کاشت مو : FUT , BUT , FIT

تمامی عکس های ارائه شده واقعی و بیماران درمان شده توسط دکتر بهرام منصوری اصل در تبریز می باشد و هر گونه کپی برداری ممنوع و پیگرد قانونی دارد.

کاشت مو18

کاشت مو17

کاشت مو15

کاشت مو12

کاشت مو13

کاشت مو به انواع  روش کاشت مو : FUT , BUT , FIT توسط متخصصین و  دکتر بهرام منصوری اصل در مرکز تخصصی موی سروش سلامتی در تبریز انجام میشود.
مرکز تخصصی موی سروش سلامتی از روش‌های مختلفی برای کاشت مو استفاده می‌کند. در اینجا ما تفضیل کاشت مو را برای خوانندگان عزیز شرح خواهیم داد‌. جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه سایر روش‌های ما می‌توانید با شماره‌های زیر تماس حاصل نمایید.

09147838740

35555554 -041( 6 خط )

مزایای کاشت در کلینیک سروش سلامتی :

مشاور قبل کاشت مو

مشاوره تغذیه در کاشت مو

عوارض کاشت مو

آمادگی قبل از کاشت

اعمال مربوط در حین کاشت

اعمال مربوط به بعد از کاشت

 

مطالب مرتبط :