پلاسما-جت

پلاسما جت

پلاسما جت

 

 

پلاسما جت دستگاه مولد شار الکترونی با ایجاد اختلاف پتانسیل تا ۵۰۰۰ ولت و یونیزه کردن گاز مابین اپلیکاتور دستگاه و بدن انسان می باشد. با اعمال شار الکترونی بر موضع مورد نظر، بر روی غشا سلولی و پمپ سدیم-پتاسیم تاثیر گذاشته و با کنترل این شار در ۸ لول مختلف و همچنین با بهره گیری از ۵ اپلیکاتور متفاوت ( یعنی ۲۴ حالت مختلف ) ، نه تنها برای رفع افتادگی پلک ( بلفاروپلاستی) بلکه درمانهایی نظیر رفع ضایعات عروقی ( تلانژکتازی و همانژیوم ) بهجای استفاده از لیزر و دوره درمان طولانی، برداشتن اسکین تگ، خال و یا وارت بدون ایجاد دودهای سمی، جوانسازی، لیفت، رینکل ریموال و رفع سیاهی زیر چشم را انجام میدهد.

 

چگونگی بلفاروپلاستی :
استفاده از پلاسما جت جایگزین مناسبی برای جراحی بلفاروپلاستی می باشد که با مکانیزم اسکنینگ ( یونیزه سازی سلولها ) و  dot by dot تنها در مدت زمان ۲۰ دقیقه، بدون نیاز به برش و خونریزی و بدون نیاز به بیحسی وسیع، تنها در یک جلسه به نتیجه مشابه جراحی میتوان دست یافت که دوران نقاهت حدود ۳ الی ۵ روز می باشد و تا ۳ ماه روند بهبودی به وضوح قابل دیدن هست.
در دستگاه جت پلاسما از جریان یکنواخت DC استفاده می شود که امکان ایجاد اختلاف پتانسیل بالا و همچنین ایجاد تنها یک اسپارک ( نقطه اثر = ۰/۱ میلیمتر مربع ) را فراهم میکند.

پلاسما جت چیست ؟
پلاسما جت روشی برای از بین بردن افتادگی و پیری پلک است که بدون نیاز به جراحی و برش های ناشی از آن می توان جوانسازی پلک را انجام داد، این روش که افرادی مناسب است که تمایلی به جراحی پلک ندارند و میخواهند بدون نیاز به بی هوشی و جراحی ( به دلیل ترس از بی هوشی) پلک هایی جوان و زیبا داشته باشند.
جدیدترین تکنولوژی روز دنیا امروزه شامل پلاسما جت و خدماتی است که برای زیبایی کاربرد داشته و باعث جوانسازی نوحای مختلفی از پوست می شود :
پلاسما جت در سروش سلامتی در موارد زیر کاربرد دارد :
موارد استفاده:
•    برداشتن خالهای عروقی
•    جوانسازی
•    رفع تلانژکتازی ( عروق ریز اطراف بینی و …)
•    رفع افتادگی پلک فوقانی بدون عمل جراحی

پلاسما جت روشی است که می تواند با استفاده از آخرین دستگاه های جوانسازی زیبایی و جذابیت را به شما ارائه نماید . دقت در انتخاب کلینیک زیبایی و یا متخصص پوست در این زمینه از اهمیت ویژه ای بر خوردار است و البته باید با توجه به مواردی چون کیفیت عمل و تجربه ی پزشک نسبت به این مساله تصمیم گیری نمایید.
پلاسما جت یک مدل از تخلیه الکتریکی پایدار، هموژن و یکنواخت در فشار اتمسفری می سازد که برای درمان حساس به حرارت بسیار مناسب است و دلیل آن هم این است که میزان دمای گاز در این نوع از تخلیه الکتریکی پایین تر از 50 درجه سانتیگراد است.

 

پلاسما-جت2

تاثیر پلاسما جت بر درمان سرطان سینه
طبق تحقیقات صورت گرفته در زمینه پلاسما جت که در یکی از همایش های جهانی سرطان سینه، تحت عنوان بررسی روش پلاسمای اتمسفری سرد در درمان سرطان سینه که به صورت پوستر ارائه شد، تاثیر پلاسمای اتمسفری سرد روی سلول های سرطان سینه رده MDA-MB-231 واکاوی شد.

 

مشکل در گردش خون
نکته مهم در مورد پلاسما جت این است که دفع پروتئین از کلیه‌ها، نشانه ها، دلایل و مشکلات ناشی از آنآلبومین، مهم‌ترین پروتئین در گردش خون است که مانند چسب، مایع پلاسما را داخل رگ‌ها نگه می‌دارد. مایع خون یا پلاسما در کلیه‌ها تصفیه می‌شود و مواد اضافی را از دست می‌دهد. در حالت معمولی در حین تصفیه پلاسما، در کلیه‌ها سدی وجود دارد که مانع خروج آلبومین از پلاسما به داخل فضای ادراری می‌شود و به این ترتیب، در حالت عادی، ادرار عاری از پروتئین یا آلبومین می باشد. هرچند در وضعیت خاصی مثل ورزش ثقیل یا داشتن عفونت های مختلف ادرار، میزان ناچیزی آلبومین نیز در ادرار دفع می‌شود که قاعدتا توسط بدن جبران می گردد.
رفع افتادگی پلک با پلاسما جت
از پلاسما جت می توان در کاربردهای زیبایی هم بهره برد و با استفاده از آن می توان از شر افتادگی و پیری پلک رها شد و برای این کار می توانید با جراحی و برش هایی که در اثر آن اتفاق می افتد، پلک خود را جوان سازی بنمایید. این خدمت که در کلینیک های زیبایی ارائه می شود برای اشخاصی مناسب می باشد که قصد جراحی پلک نداشته و میخواهند بدون نیاز به بی هوشی و جراحی (به دلیل ترس از بی هوشی) پلک هایی جوان و زیبا داشته باشند.
نکته جالب دیگری که باید در مورد پلاسما جت بدانید این است که پلاسما جت روشی می باشد که قادر است با تکیه بر آخرین دستگاه های جوانسازی زیبایی و جذابیت را به شما ارائه نماید.

تصفیه پلاسمای خون با پلاسما جت
شاید ندانید که در پلاسما جت، مایع خون یا پلاسما، در کلیه‌ها تصفیه می‌شود و مواد زائد را از دست می‌دهد. در حالت عادی، کلیه ها مانع خروج آلبومین ( نوعی پروتئین در خون)، از پلاسما به داخل فضای ادراری می‌شوند و  ادرار عاری از پروتئین یا آلبومین است.

 

بلفاروپلاستی بروش پلاسما جت یا پلکسر

روش و مکانیزم اثر
روشی مثل لیزر سطحی پوست است که با تصعید سلولهای سطحی پوست باعث سوختگی در پلک میشود. پس از التیام زخم معمولا  ظرف یک هفته ( مانند هر سوختگی پوستی در بدن) پوست آن ناحیه براق و سفتتر میشود. بدلیل سوختگی ایجاد شده , ممکن است (هنوز مطالعه ای روی این تکنیک انجام نشده است) تغییرات پیگمان (رنگ) و یا واکنش غیر قابل کنترل به سوختگی بوجد بیاید. پس در پوستهای با ریسک بالا (تیره) باید احتیاط کرد. معمولا بین ۳-۱ جلسه درمانی لازم است که معمولا بفواصل 1-2 ماه انجام میشود.
مواردی که روش پلاسما قابل استفاده است
این روش برای مواردی که کمی پوست اضافه پلک مختصر روی پلک فوقانی استفاده میشود. گاهی برای پوست کمی که پس از جراحی بلفاروپلاستی (پف پلک بالا) باقی مانده است نیز استفاده میشود.

پلاسما-جت

در موارد زیر این روش نباید استفاده شود:
هنوز مطالعه علمی در مورد این نوع دستگاه و جراحی وجود ندارد. بنابراین هیچ شواهدی دال بر عوارض , میزان اثر , طول ماندگاری, میزان صدمه به چشم (زیر ناحیه سوختگی پلک) , غده اشکی (در محل سوختگی) و دیگر ساختمانها وجود ندارد.  بنابراین در موارد یا کاربرد ندارد (بر اساس مکانیزم اثر) و یا ریسک بالا دارد:

  •  میزان زیاد پوست اضافی روی پلک بالا
  • بیرون زدگی چربی پلک (پف پلک بالا) چه در بخش داخلی پلک و چه در بخش وسط پلک بالا
  • پرولاپس غده اشکی در بخش خارجی پلک بالا
  • افتادگی همزمان پلک بالا (کوچکتر بودن شکاف پلکی)
  •  افتادگی همزمان ابروها
  •  افراد با پوست تیره رنگ

رتراکشن همزمان پلک بالا (زل زدگی و باز بودن پلک بالا)

مرکز تخصصی سروش سلامتی  توسط دکتر بهرام منصوری  اصل در تبریز از روش‌های مختلف تخصصی  برای جوانسازی پوست طبق تشخیص ایشان برای درمان  استفاده می‌کند. در اینجا ما برای  پیشبرد اطلاعات خوانندگان عزیز توضیح مختصری دادیم .(ضمنا همه خدمات ما به همراه بی حسی موضعی بوده که بیمار بدون هیچ احساس درد درمان شود و همه خدمات  ما بدون درد و خونریزی انجام می شود.)

جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه سایر روش‌های ما می‌توانید با شماره‌های زیر تماس حاصل نمایید.

09147838740

35555554 -041( 6 خط )

لینک های مرتبط :

 تزریق ژل

تزریق بوتاکس

prp

RF

مزوتراپی