ca332973fc363da77aefed58534dcd5c_XL

تزریق چربی صورت و بدن

تزریق چربی در صورت و بدن:هزینه،فواید و عوارض
روش های زیادی برای جوانسازی پوست وجود دارد که از جمله‌ی آنها می‌توان به تزریق ژل لب و تزریق چربی صورت اشاره کرد. در حقیقت تزریق چربی نوعی پیوند چربی است که در آن چربی از نواحی مختلف بدن، معمولاً شکم، ران، باسن یا کشاله ران، برداشته می‌شود و جهت حجیم‌ و بزرگ‌تر کردن به بخش دیگری، مانند سینه، خوش فرم کردن باسن ، صورت، چانه منتقل می‌شود. این روش بی‌خطر است و ماندگاری بالایی دارد و نتایجی طبیعی به بار می آورد. هر ساله، هزاران نفر با موفقیت این روش درمانی را برای برجسته کردن لب، چانه، بزرگ کردن سینه ، و بزرگ کردن باسن و دیگر عضو های نام برده شده انجام می دهند و از نتایج بدست آمده رضایت دارند.
تزریق چربی یک روش درمانی است که حوزه زیبایی را با تحول چشمگیری روبه‌رو کرده است. در این روش ماده‌ای طبیعی، یعنی چربی خود بدن، به کار برده می‌شود و در نتیجه احتمال واکنش آلرژیک به صفر می‌رسد. درسروش سلامتی ، تزریق چربی توسط آخرین تکنولوژی‌ها و روش‌ها صورت می‌پذیرد. در این کلینیک سانترفیوژ با سرعت بالا انجام می‌شود که امکان جداسازی بهتر چربی سالم را فراهم می کند.

chin-implants-61111

کاربردهای تزریق چربی

پزشکان سروش سلامتی از تزریق چربی در موارد زیر استفاده می کنند:

زیبایی چانه

زیبایی گونه

پروتز لب

رفع چین و چروک صورت

از بین بردن چروک دور چشم

چاق شدن ساق پا

درمان خط اخم

درمان خط خنده

جوان سازی پوست دست

تزریق چربی به سینه

بزرگ شدن باسن

مراحل تزریق چربی در سروش سلامتی :

مشاوره
انتظارات بیمار در جلسه مشاوره به وضوح تعیین می‌شود و پزشک سابقه پزشکی وی را به دقت بررسی می‌کند تا مطمئن شود که انجام لیپوساکشن و تزریق چربی به لب و بدن مانعی ندارد و کاملاً ایمن است. ضمناً متخصص عکس‌هایی را نیز جهت مقایسه آتی حالت قبل و بعد، از بیمار می‌گیرد.
پزشک دستورات لازم در خصوص آمادگی پیش از عمل در خصوص روش بزرگ کردن سینه  و نحوه ی تزریق چربی به باسن و سینه را به بیمار می‌دهد؛ برای مثال از وی می‌خواهد که از چند هفته قبل از عمل از مصرف آسپرین یا هر داروی غیراستروئیدی ضدالتهاب دیگری خودداری کند، چون مصرف این نوع داروها خطر احتمالی خونریزی را افزایش می‌دهد. همچنین از بیمار خواسته می‌شود تا از استعمال دخانیات بپرهیزد، چرا که این مواد باعث می‌شود تا زخم دیرتر التیام یابد.
بااینکه معمولاً اصلی‌ترین کانون توجه مراکز بهبود خدمات آرایشی بر روی صورت افراد است، دستان در بدن یک فرد یکی از اصلی‌ترین مشخصه‌های بیان‌کننده سن فرد هستند. در طول دوره طبیعی بالا رفتن سن، دستان ما چاقی و سفتی جوانی خود را از دست می‌دهند و ظاهری لاغر و استخوانی و ضعیف با بافت پوستی چروک، فرا رنگی (لکه‌های پوستی تیره/ همراه با لکه‌های قهوه‌ای ناشی از افزایش سن) و به‌صورت فزاینده‌ای رگ‌های برجسته و مفصل‌های برآمده به خود می‌گیرد. خوشبختانه پیشرفت‌های جدید در عرصه خدمات آرایشی، مرکز ما را مجهز به مجموعه‌ای از روش‌های جوان کردن پوست دست کرده است که به ما این امکان را می‌دهد که جوان‌ سازی پوست و با طراوت‌سازی پوست را بدون عمل جراحی تهاجمی انجام دهیم.

ca332973fc363da77aefed58534dcd5c_XL

مراحل
در ادامه مراحل انتقال چربی شرح داده می شود.
برداشتن چربی
روش انتقال چربی با لیپوساکشن برای برداشتن چربی اضافی از اندام های اهدا کننده شروع می شود که این اندام ها می تواند شکم، باسن، ران ها و سایر اندام های مانند آن باشد(لیفت باسن،شکم،ران). به منظور برداشتن سلول های چربی آسیب ندیده، فقط به مقدار بسیار کمی لیپوساکشن نیاز می باشد. این سلول های چربی از بخش اهدا کننده توسط  یک سوزن نمونه برداری زیرجلدی یا یک کانولای مخصوص  برداشته می شود و این فرآیند به صورتی طراحی شده که حداقل آسیب به سلول های چربی وارد شود.
جدا کردن سلول‌های چربی
هنگامی که به مقدار کافی چربی پوست از بافت اهدا کننده گرفته شد، چربی با سرعت بسیار زیاد در سانتریفیوژ چرخانده می شود تا به این ترتیب بتوان سلول های چربی را از ناخالصی ها و مایعات  اطراف آن جدا کرد. در این مرحله سلول های چربی آسیب دیده از نمونه گرفته شده خارج می شوند. در نهایت فقط از سلول های کامل، آسیب ندیده و تمیز چربی برای انتقال و تزریق چربی به صورت استفاده می شود.
تزریق مجدد سلول های چربی
انتقال چربی با تزریق مجدد سلول های چربی به محل مورد نظر کامل می شود. در این زمان، پزشک قبلاً محل های نیازمند تزریق چربی برای پروتز لب، پروتز گونه، چانه، سینه و باسن را مشخص کرده و سعی می کند با تزریق مقدار مناسب چربی، ظاهری جدید برای فرد ایجاد کند. در این مرحله  پزشک با سرنگ مخصوص، سلول‌های چربی را زیر پوست محل مورد نظر تزریق می‌کند تا به این ترتیب بتوان به نتایج دلخواه پس از تزریق چربی دست پیدا کرد.
مراقبت پس از تزریق چربی
پیروی دقیق از توصیه‌ها و دستورات پزشک در خصوص مراقبت پس از تزریق چربی در موفقیت‌آمیز بودن عمل و کاهش احتمال بروز عوارض تزریق چربی بسیار مهم است.

67656521749503062987

توصیه‌های پس از عمل تزریق چربی شامل موارد زیر می‌شود:
•    بیمار باید پس از عمل هر چه سریع‌تر راه رفتن را شروع کند تا ورم کاهش یابد و از تشکیل لخته خون جلوگیری شود.
•    قرار دادن کمپرس سرد بر روی ناحیه درمان شده جهت کاهش تورم
•    کنترل کردن ورم با پوشیدن گن‌های ارتجاعی مخصوص ناحیه اهدا کننده چربی
•    اجتناب از انجام فعالیت‌های سنگین تا چند هفته پس از عمل
•    تماس سریع با پزشک در صورت مشاهده کردن هر گونه نشانه عفونت یا مواجهه با خونریزی شدید یا افزایش ناگهانی درد

بهبودی
بهبودی پس از تزریق چربی به نسبت سریع و در مقایسه با سایر روش های جراحی زیبایی آسان است. در این حالت معمولاً نیازی به ایجاد برش و شکاف بر روی بدن نیست و تنها برشی که حین عمل تزریق چربی بر روی پوست ایجاد می‌شود، زمان انجام عمل لیپوساکشن، برای برداشت چربی است. ناراحتی در سطح حداقل قرار دارد. اکثر بیماران می توانند در همان روز عمل بدون کمک، حرکت کرده و فعالیت های عادی روزمره خود را انجام دهند.
نتایج
نتایج تزریق چربی بلافاصله پس از عمل و درمان چروک صورت قابل مشاهده است و پس از سپری شدن دو هفته و فرونشستن ورم و کبودی واضح‌تر خواهد بود. مقداری از چربی تزریق شده توسط بدن جذب می‌شود، اما نتایج نهایی تزریق چربی دائمی است، البته بیمار اگر خواهان این دوام طولانی مدت است باید سعی کند تا وزن خود را ثابت نگه دارد. چربی به مرور زمان در اثر فرایند طبیعی افزایش سن تغییر می‌کند. تزریق چربی به ناحیه صورت نیز راه‌حلی طولانی مدت است که نتیجه‌ی آن سال‌ها باقی می‌ماند.
مزایای تزریق چربی

  • درمانی بی‌خطر است.
    در این روش درمانی از بافت چربی بدن استفاده می شود. بنابراین احتمال واکنش‌های آلرژیک عملاً توسط این روش برطرف خواهند شد. به همین خاطر احتمال واکنش منفی یا آلرژیک به چربی تزریق شده در بدن وجود ندارد.
  • اثر آن‌ها طولانی است.
    چربی تزریق‌شده نسبت به ژل‌های تزریقی، با سرعت کمتری جذب می‌شود. به این معنی است که نتیجه تزریق چربی دوام بیشتری خواهد داشت.
  • بهبودی در بیش از یک منطقه
    تقریباً همه تمایل دارند حجم برخی از مناطق بدن خود را کاهش و برخی مناطق را افزایش دهند. تزریق چربی این اجازه را به شما می‌دهد تا چربی اضافه را  از منطقه‌ای که تمایل دارید برداشته و به ناحیه دیگری که نیاز دارید، منتقل نمایید

8

کاندیدای مناسب برای تزریق چربی

هرچند که روش تزریق چربی به یک روش بسیار محبوب در حوزه جراحی زیبایی تبدیل گشته است، ولی این روش برای همه افراد مناسب نیست. این روش برای کسانی مناسب است که خواهان تغییرات ظریف و طبیعی در یک یا چند ناحیه از بدن خود باشند. به‌طورکلی افرادی که می‌خواهند تزریق چربی انجام دهند، باید از سلامت عمومی مناسبی برخوردار باشند و باید به میزان کافی چربی برای تزریق مجدد داشته باشند. معمولاً برای اصلاح ظاهر باسن و یا ران به چربی بیشتر و برای اصلاح صورت چربی کمتر نیاز است.
عوارض و خطرات

احساس اندکی فشار، حرکت و سوزش در زمان خارج کردن و تزریق چربی طبیعی است، اما بیمار به ندرت حین عمل متحمل درد می‌شود. درد پس از عمل نیز معمولاً به راحتی با مصرف قرص‌های مسکن کنترل می‌شود.
تا چند روز پس از عمل کبودی، ورم و ترشح مایع خونی رنگ از برش‌ها در اطراف ناحیه اهدا کننده چربی دور از انتظار نیست. ناحیه‌ای که در آن تزریق انجام شده است نیز ممکن است کبود و متورم شود.
از نظر زیبایی نیز رنگ‌پریدگی جزیی پوست یا به جا ماندن اثر زخم در محل‌های برش به چشم می‌خورد. تزریق مقادیر اندک چربی از یک ناحیه از بدن به ناحیه دیگر تحت بی‌حسی موضعی عملی بسیار ایمن است و عوارض جانبی یا خطرهای احتمالی جدی‌تر مانند عفونت به ندرت بروز می‌یابد.
در این عمل نیز مانند تمام درمان‌های زیبایی مرز بسیار باریکی بین افراط و تفریط در اصلاح وجود دارد. اندکی چربی کمتر یا بیشتر باعث ناخرسندی بیمار از نتیجه عمل می‌شود. بنابراین این عمل باید تحت نظر پزشک معتبر انجام گیرد. تزریق چربی در کلینیک سیب سرخ  زیر نظر پزشکان متعهد  و با تجربه و با کمترین عوارض ممکن همراه خواهد بود.

هزینه و قیمت

هزینه تزریق چربی برای هر بیمار با توجه به مقدار چربی تخلیه شده و تعداد تزریق‌ها و نوع بی‌حسی تعیین می‌شود، البته این هزینه مراقبت قبل و بعد از عمل را نیز شامل می‌شود. در صورت تمایل برای اطلاع دقیق‌تر از هزینه تزریق چربی صورت عمل لطفاً با کلینیک تماس بگیرید تا وقت مشاوره‌ای برایتان تنظیم شود و طی جلسه مشاوره به تمام سؤالات شما در خصوص هزینه تزریق ژل و چربی و چگونگی انجام آن پاسخ داده شود.
پرسش‌های متداول
•    عمل تزریق چربی چه مدت طول می‌کشد؟
طول مدت عمل به ناحیه تحت درمان بستگی دارد، برای مثال تزریق چربی در صورت تقریباً یک ساعت زمان می‌برد، حال آن که تزریق چربی در سینه یا باسن حدود ۳ ساعت طول می‌کشد.
•    آیا تزریق چربی عملی ایمن است؟
تزریق چربی درمانی ایمن و کارآمد است و چون از سلول‌های چربی بدن خود بیمار بهره می‌گیرد، خطر بروز عفونت در مقایسه با روش‌های تهاجمی‌تر بسیار ناچیز است. جراح در طول جلسه مشاوره بیمار را از تمام عوارض احتمالی آگاه می‌کند.
•    آیا بدن باید مقدار چربی مشخصی داشته باشد؟
در تزریق چربی از چربی بدن خود بیمار استفاده می‌شود، بنابراین اگر بیمار خواستار بزرگ شدن سینه یا باسن باشد، اما چربی اندکی داشته باشد، این عمل برای وی مناسب نخواهد بود. پزشکان مجرب کلینیک سیب سرخ در جلسه مشاوره میزان چربی لازم و امکان‌پذیر بودن عمل را ارزیابی می‌کنند.
•    آیا دوران بهبود جراحی تزریق چربی طولانی است؟
تزریق چربی در صورت با مقداری کبودی و تورم همراه است که پس از چند هفته فروکش می‌کند و بیمار می‌تواند این نشانه‌ها را در طول این مدت با آرایش بپوشاند. اما دوران بهبود عمل تزریق چربی در بدن طولانی‌تر است و به تعداد ناحیه‌هایی بستگی دارد که لیپوساکشن بر روی آن انجام شده است. رفع کبودی و ورم یک تا سه هفته زمان می‌برد؛ ورزش کردن در این دوران مجاز نیست و بهتر است یک تا دو هفته مرخصی گرفته شود.
•    آیا مدت پایداری برجسته سازی و فرم دهی در تزریق چربی بیشتر از ژل هست ؟
دوام و پایداری اثرپرکنندگی این دو روش , یعنی تزریق چربی و تزریق ژل به صورت یا اندام ها  در مجموع تفاوت چندانی با هم ندارد بلکه مدت پایداری اثر عمدتا وابسته به محل تزریق در هر دو روش و نوع ماده مصرفی در تزریق ژل می باشد. به طور کل پایداری اثر در ناحیه دور دهان و خط خنده کوتاه تر می باشد و باید درمان خط لبخند مجددا تکرار گردد اما تزریق چربی گونه برای برجسته سازی گونه، تزریق چربی دورچشم و ناحیه گیجگاهی بیشتر است (تا ۲ سال).
•    آیا تزریق چربی دردناک است؟
تزریق چربی در باسن یا سینه در مقایسه با تزریق چربی در گونه و صورت دردناک‌تر است، چون چربی کمتری در عمل صورت منتقل می‌شود. بروز کبودی و ورم، به ویژه در ناحیه‌هایی که لیپوساکشن بر آن‌ها انجام شده است، دور از انتظار نیست. البته این کبودی و ورم ظرف چند روز از بین می‌رود.
•    تزریق ژل مناسبتر است یا چربی؟
بسیاری از افراد با این سوال تزریق ژل یا چربی مواجه هستند. در پاسخ  باید گفت: درواقع مراجعه  ومشاوره به یک جراح دکتر بهرام منصوری جهت تصمیم‌گیری برای انتخاب گزینه‌ی بهتر بین تزریق ژل و چربی و انجام آن بسیار مهم می‌باشد.

مرکز تخصصی سروش سلامتی  توسط دکتر بهرام منصوری  اصل در تبریز از روش‌های مختلف تخصصی  برای جوانسازی پوست طبق تشخیص ایشان برای درمان  استفاده می‌کند. در اینجا ما برای  پیشبرد اطلاعات خوانندگان عزیز توضیح مختصری دادیم .(ضمنا همه خدمات ما به همراه بی حسی موضعی بوده که بیمار بدون هیچ احساس درد درمان شود و همه خدمات  ما بدون درد و خونریزی انجام می شود.)

جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه سایر روش‌های ما می‌توانید با شماره‌های زیر تماس حاصل نمایید.

09147838740

35555554 -041( 6 خط )

انواع روش جوانسازی پوست:

لینک های مرتبط :

 تزریق ژل

تزریق بوتاکس

prp

RF

مزوتراپی