9-2

تزریق چربی

تزریق چربی در صورت و بدن:

روش های زیادی برای جوانسازی پوست وجود دارد که از جمله‌ی آنها می‌توان به تزریق فیلر به لب و گونه و … و تزریق چربی صورت اشاره کرد. در حقیقت تزریق چربی به گونه نوعی پیوند چربی است که در آن چربی از نواحی مختلف بدن، معمولاً شکم، ران، باسن یا کشاله ران، برداشته می‌شود و جهت حجیم‌ و بزرگ‌تر کردن به بخش دیگری، مانند سینه، خوش فرم کردن باسن ، صورت، چانه منتقل می‌شود. این روش بی‌خطر است و ماندگاری بالایی دارد و نتایجی طبیعی به بار می آورد. هر ساله، هزاران نفر با موفقیت این روش درمانی را برای برجسته کردن لب، چانه، بزرگ کردن سینه ، و بزرگ کردن باسن و دیگر عضو های نام برده شده انجام می دهند و از نتایج بدست آمده رضایت دارند. در این مقاله به موضوع کاربرد، مراحل و قیمت تزریق چربی نیز پرداخته‌ایم.

تزریق چربی یک روش درمانی است که حوزه زیبایی را با تحول چشمگیری روبه‌رو کرده است. در این روش ماده‌ای طبیعی، یعنی چربی خود بدن، به کار برده می‌شود و در نتیجه احتمال واکنش آلرژیک به صفر می‌رسد. دکتر  بهرام منصوری تزریق چربی توسط آخرین تکنولوژی‌ها و روش‌ها صورت می‌پذیرد. در این سانترفیوژ با سرعت بالا انجام می‌شود که امکان جداسازی بهتر چربی سالم را فراهم می کند.

زیبایی چانه

زیبایی گونه

پروتز لب

رفع چین و چروک صورت

از بین بردن چروک و سیاهی دور چشم

چاق شدن ساق پا

درمان خط اخم

درمان خط خنده

جوان سازی پوست دست

تزریق چربی به سینه

بزرگ شدن باسن
مراحل تزریق چربی در مطب دکتر بهرام منصوری

 

میکرودرم-ابریژن

انتظارات بیمار از تزریق چربی صورت در جلسه مشاوره به وضوح تعیین می‌شود و پزشک سابقه پزشکی وی را به دقت بررسی می‌کند تا مطمئن شود که انجام لیپوساکشن و تزریق چربی به لب و بدن مانعی ندارد و کاملاً ایمن است. ضمناً متخصص عکس‌هایی را نیز جهت مقایسه آتی حالت قبل و بعد، از بیمار می‌گیرد.

پزشک دستورات لازم در خصوص آمادگی پیش از عمل در خصوص روش بزرگ کردن سینه  و نحوه ی تزریق چربی به باسن و سینه را به بیمار می‌دهد؛ برای مثال از وی می‌خواهد که از چند هفته قبل از عمل از مصرف آسپرین یا هر داروی غیراستروئیدی ضدالتهاب دیگری خودداری کند، چون مصرف این نوع داروها خطر احتمالی خونریزی را افزایش می‌دهد. همچنین از بیمار خواسته می‌شود تا از استعمال دخانیات بپرهیزد، چرا که این مواد باعث می‌شود تا زخم دیرتر التیام یابد. بزرگ کردن سینه (ماموپلاستی) عملی جراحی است که در آن از پروتز برای تغییر اندازه و شکل سینه استفاده می‌شود. پروتز سینه برای سینه‌ هایی برجسته‌ تر یا جبران کاهش حجم ناشی از کاهش وزن، بارداری یا افزایش سن به کار برده می‌شود. از جراحی پروتز سینه می‌توان برای اصلاح عدم تقارن سینه و ترمیم پس از سرطان سینه نیز بهره برد.

با اینکه معمولاً اصلی‌ترین کانون توجه مراکز بهبود خدمات آرایشی بر روی صورت افراد است، دستان در بدن یک فرد یکی از اصلی‌ترین مشخصه‌های بیان‌کننده سن فرد هستند. در طول دوره طبیعی بالا رفتن سن، دستان ما چاقی و سفتی جوانی خود را از دست می‌دهند و ظاهری لاغر و استخوانی و ضعیف با بافت پوستی چروک، فرا رنگی (لکه‌های پوستی تیره/ همراه با لکه‌های قهوه‌ای ناشی از افزایش سن) و به‌ صورت فزاینده‌ای رگ‌های برجسته و مفصل‌های برآمده به خود می‌گیرد. خوشبختانه پیشرفت‌های جدید در عرصه خدمات آرایشی، مرکز ما را مجهز به مجموعه‌ای از روش‌های جوان کردن پوست دست کرده است که به ما این امکان را می‌دهد که جوان‌ سازی پوست و با طراوت‌سازی پوست را بدون عمل جراحی تهاجمی انجام دهیم.
مراحل

در ادامه مراحل انتقال چربی شرح داده می شود.

گونه-گذاری
برداشتن چربی

روش انتقال چربی با لیپوساکشن برای برداشتن چربی اضافی از اندام های اهدا کننده شروع می شود که این اندام ها می تواند شکم، باسن، ران ها و سایر اندام های مانند آن باشد(لیفت باسن،شکم،ران). به منظور برداشتن سلول های چربی آسیب ندیده، فقط به مقدار بسیار کمی لیپوساکشن نیاز می باشد. این سلول های چربی از بخش اهدا کننده توسط  یک سوزن نمونه برداری زیرجلدی یا یک کانولای مخصوص  برداشته می شود و این فرآیند به صورتی طراحی شده که حداقل آسیب به سلول های چربی وارد شود.
جدا کردن سلول‌های چربی

هنگامی که به مقدار کافی چربی پوست از بافت اهدا کننده گرفته شد، چربی با سرعت بسیار زیاد در سانتریفیوژ چرخانده می شود تا به این ترتیب بتوان سلول های چربی را از ناخالصی ها و مایعات  اطراف آن جدا کرد. در این مرحله سلول های چربی آسیب دیده از نمونه گرفته شده خارج می شوند. در نهایت فقط از سلول های کامل، آسیب ندیده و تمیز چربی برای انتقال و تزریق چربی به صورت استفاده می شود.

تزریق مجدد سلول های چربی

انتقال چربی با تزریق مجدد سلول های چربی به محل مورد نظر کامل می شود. در این زمان، پزشک قبلاً محل های نیازمند تزریق چربی برای پروتز لب، پروتز گونه، چانه، سینه و باسن را مشخص کرده و سعی می کند با تزریق چربی در صورت و بدن، ظاهری جدید برای فرد ایجاد کند. در این مرحله  پزشک با سرنگ مخصوص، سلول‌های چربی را زیر پوست محل مورد نظر تزریق می‌کند تا به این ترتیب بتوان به نتایج دلخواه پس از تزریق چربی دست پیدا کرد.

-کردن-باسن-32lr24nsm5sqcx5lxmfklc

مراقبت پس از تزریق چربی

پیروی دقیق از توصیه‌ها و دستورات پزشک در خصوص مراقبت پس از تزریق چربی در موفقیت‌آمیز بودن عمل و کاهش احتمال بروز عوارض تزریق چربی بسیار مهم است.

توصیه‌های پس از عمل تزریق چربی برای جلوگیری از عوارض تزریق چربی دور چشم  موارد زیر می‌شود:

بیمار باید پس از عمل هر چه سریع‌تر راه رفتن را شروع کند تا ورم کاهش یابد و از تشکیل لخته خون و عوارض تزریق چربی جلوگیری شود.
قرار دادن کمپرس سرد بر روی ناحیه درمان شده جهت کاهش تورم
کنترل کردن ورم با پوشیدن گن‌های ارتجاعی مخصوص ناحیه اهدا کننده چربی
اجتناب از انجام فعالیت‌های سنگین تا چند هفته پس از عمل
تماس سریع با پزشک در صورت مشاهده کردن هر گونه نشانه عفونت یا مواجهه با خونریزی شدید یا افزایش ناگهانی درد

بهبودی

بهبودی پس از تزریق چربی جهت جوانسازی دست و صورت به نسبت سریع و در مقایسه با سایر روش های جراحی زیبایی آسان است. در این حالت معمولاً نیازی به ایجاد برش و شکاف بر روی بدن نیست و تنها برشی که حین عمل تزریق چربی بر روی پوست ایجاد می‌شود، زمان انجام عمل لیپوساکشن، برای برداشت چربی است. ناراحتی در سطح حداقل قرار دارد. اکثر بیماران می توانند در همان روز عمل بدون کمک، حرکت کرده و فعالیت های عادی روزمره خود را انجام دهند.

 

نتایج

نتایج تزریق چربی بلافاصله پس از عمل و درمان چروک صورت قابل مشاهده است و پس از سپری شدن دو هفته و فرونشستن ورم و کبودی واضح‌تر خواهد بود. مقداری از چربی تزریق شده توسط بدن جذب می‌شود، اما نتایج نهایی تزریق چربی برای جوان سازی پوست دائمی است، البته بیمار اگر خواهان این دوام طولانی مدت است باید سعی کند تا وزن خود را ثابت نگه دارد. چربی به مرور زمان در اثر فرایند طبیعی افزایش سن تغییر می‌کند. تزریق چربی در صورت راه‌حلی طولانی مدت است که نتیجه‌ی آن سال‌ها باقی می‌ماند.

مزایای تزریق چربی

درمانی بی‌خطر است.

در این روش درمانی از بافت چربی بدن استفاده می شود. بنابراین احتمال واکنش‌های آلرژیک عملاً توسط این روش برطرف خواهند شد. به همین خاطر احتمال واکنش منفی یا آلرژیک به چربی تزریق شده در بدن وجود ندارد.

اثر آن‌ها طولانی است.

چربی تزریق‌شده نسبت به ژل‌های تزریقی، با سرعت کمتری جذب می‌شود. به این معنی است که نتیجه تزریق چربی دوام بیشتری خواهد داشت.

بهبودی در بیش از یک منطقه تقریباً همه تمایل دارند حجم برخی از مناطق بدن خود را کاهش و برخی مناطق را افزایش دهند. تزریق چربی این اجازه را به شما می‌دهد تا چربی اضافه را  از منطقه‌ای که تمایل دارید برداشته و به ناحیه دیگری که نیاز دارید، منتقل نمایید.
کاندیدای مناسب برای تزریق چربی

هرچند که روش تزریق چربی به یک روش بسیار محبوب در حوزه جراحی زیبایی تبدیل گشته است، ولی این روش برای همه افراد مناسب نیست. این روش برای کسانی مناسب است که خواهان تغییرات ظریف و طبیعی در یک یا چند ناحیه از بدن خود باشند. به‌طورکلی افرادی که می‌خواهند تزریق چربی انجام دهند، باید از سلامت عمومی مناسبی برخوردار باشند و باید به میزان کافی چربی برای تزریق مجدد داشته باشند. معمولاً در تزریق چربی به باسن برای فرم دادن به باسن و یا ران به چربی بیشتر و برای اصلاح صورت چربی کمتر نیاز است.

عوارض و خطرات

احساس اندکی فشار، حرکت و سوزش در زمان خارج کردن و تزریق چربی طبیعی است، اما بیمار به ندرت حین عمل متحمل درد می‌شود. درد پس از عمل نیز معمولاً به راحتی با مصرف قرص‌های مسکن کنترل می‌شود.

تا چند روز پس از عمل کبودی، ورم و ترشح مایع خونی رنگ از برش‌ها در اطراف ناحیه اهدا کننده چربی دور از انتظار نیست. با تقبل هزینه تزریق چربی در گونه   ناحیه‌ای که در آن تزریق انجام شده است نیز ممکن است کبود و متورم شود.

از نظر زیبایی نیز رنگ‌پریدگی جزیی پوست یا به جا ماندن اثر زخم در محل‌های برش به چشم می‌خورد. تزریق مقادیر اندک چربی از یک ناحیه از بدن به ناحیه دیگر تحت بی‌حسی موضعی عملی بسیار ایمن است و عوارض جانبی یا خطرهای احتمالی جدی‌تر مانند عفونت به ندرت بروز می‌یابد.

تزریق چربی بدون داشتن عوارض بوتاکس چانه، گونه، لب و… ظاهری زیبا و جذاب به ارمغان می آورد؛ چون در این روش از چربی بدن خود فرد استفاده می شود.

در این عمل نیز مانند تمام درمان‌های زیبایی مرز بسیار باریکی بین افراط و تفریط در اصلاح وجود دارد. اندکی چربی کمتر یا بیشتر باعث ناخرسندی بیمار از نتیجه عمل می‌شود. بنابراین این عمل باید تحت نظر پزشک معتبر انجام گیرد. تزریق چربی در زیر نظر پزشکان متعهد  و با تجربه و با کمترین عوارض ممکن همراه خواهد بود.

پرسش‌های متداول

عمل تزریق چربی چه مدت طول می‌کشد؟

طول مدت عمل به ناحیه تحت درمان بستگی دارد، برای مثال تزریق چربی در صورت تقریباً یک ساعت زمان می‌برد، حال آن که تزریق چربی در سینه یا باسن حدود ۳ ساعت طول می‌کشد.

آیا تزریق چربی عملی ایمن است؟

تقبل هزینه تزریق چربی  درمانی ایمن و کارآمد است و چون از سلول‌های چربی بدن خود بیمار بهره می‌گیرد، خطر بروز عفونت در مقایسه با روش‌های تهاجمی‌تر بسیار ناچیز است. جراح در طول جلسه مشاوره بیمار را از تمام عوارض احتمالی آگاه می‌کند.

آیا بدن باید مقدار چربی مشخصی داشته باشد؟

در تزریق چربی از چربی بدن خود بیمار استفاده می‌شود، بنابراین اگر بیمار خواستار بزرگ شدن سینه یا باسن باشد، اما چربی اندکی داشته باشد، این عمل برای وی مناسب نخواهد بود. پزشکان مجرب در جلسه مشاوره میزان چربی لازم و امکان‌پذیر بودن عمل را ارزیابی می‌کنند.

آیا دوران بهبود جراحی تزریق چربی طولانی است؟

تزریق چربی در صورت با مقداری کبودی و تورم همراه است که پس از چند هفته فروکش می‌کند و بیمار می‌تواند این نشانه‌ها را در طول این مدت با آرایش بپوشاند. اما دوران بهبود عمل تزریق چربی در بدن طولانی‌تر است و به تعداد ناحیه‌هایی بستگی دارد که لیپوساکشن بر روی آن انجام شده است. رفع کبودی و ورم یک تا سه هفته زمان می‌برد؛ ورزش کردن در این دوران مجاز نیست و بهتر است یک تا دو هفته مرخصی گرفته شود.

آیا مدت پایداری برجسته سازی و فرم دهی در تزریق چربی بیشتر از ژل هست ؟

دوام و پایداری اثرپرکنندگی این دو روش , یعنی تزریق چربی و تزریق ژل به صورت یا اندام ها  در مجموع تفاوت چندانی با هم ندارد بلکه مدت پایداری اثر عمدتا وابسته به محل تزریق در هر دو روش و نوع ماده مصرفی در تزریق ژل می باشد. به طور کل پایداری اثر در ناحیه دور دهان و خط خنده کوتاه تر می باشد و باید درمان خط لبخند مجددا تکرار گردد اما تزریق چربی گونه برای برجسته سازی گونه (گونه گذاری با تزریق چربی نیز به منظور درمان لاغری صورت نیز استفاده می شود)، تزریق چربی دورچشم و ناحیه گیجگاهی بیشتر است (تا ۲ سال). برجسته کردن لب‌ها از طریق ژل بسیار ایمن است و عوارض تزریق ژل لب اندک می باشد . گاهی اوقات، بیماران اندکی خارش یا قرمزی را در نواحی تزریق تجربه می‌کنند. خطر خونریزی، عفونت، یا عدم تقارن لب‌ها نادر اما امکان‌پذیر است.

آیا تزریق چربی دردناک است؟

تزریق چربی در باسن یا سینه در مقایسه با تزریق چربی در گونه و صورت دردناک‌تر است، چون چربی کمتری در عمل صورت منتقل می‌شود. بروز کبودی و ورم، به ویژه در ناحیه‌هایی که لیپوساکشن بر آن‌ها انجام شده است، دور از انتظار نیست. البته این کبودی و ورم ظرف چند روز از بین می‌رود.

تزریق ژل مناسبتر است یا چربی؟

بسیاری از افراد با این سوال تزریق ژل یا چربی مواجه هستند. در پاسخ  باید گفت: درواقع مراجعه به یک جراح معتبر و واجد شرایط جهت تصمیم‌گیری برای انتخاب گزینه‌ی بهتر بین تزریق ژل و چربی و تقبل قیمت تزریق چربی گونه و انجام آن بسیار مهم می‌باشد.

 

خدمات ما :

 

دکتر بهرام منصوری اصل با 15 ساله سابقه ، در مرکز معتبر با مجوز بهداشت و درمان، پزشک پوست در تبریز- دکتر منصوری تبریز

– کاشت مو در تبریز – کاشت موی طبیعی دائمی ، قابل رشد  به روش FIT ،  BHT ، FUT  کاشت مو ی سر ، کاشت ابرو، کاشت ریش و  کاشت جای سوختگی با بیشترین تراکم بدون درد و خونریزی و همچنین با خط رویش طبیعی  ، شمارش کامل تار مو  – کاشت  تخصصی مو در تبریز

– حذف موهای زائد دائمی صورت و بدن با انواع لیزر تخصصی ، حذف موهای زائد با لیزر تخصصی در تبریز – حذف موهای زائد  سفید با الکترولیز در تبریز

– حذف تاتو ابرو ،خالکوبی بدن  با لیزر تخصصی Q.S بدون عوارض – حذف تاتو ابرو در تبریز – حذف خالکوبی بدن در تبریز

– برداشت و درمان میخچه ،خال ، زگیل ،زگیل تناسلی، لیپوم ، فیبروم و ضایعات عروقی- برداشت انواع خال در تبریز

– درمان و زیبایی انواع جوش و حذف جای جوش و لک حاملگی – درمان جوش در تبریز

– تزریق تخصصی ژل، بوتاکس برای خطوط اخم، لبخند و گوشه ی چشم ، گونه و … تزریق ژل در تبریز ،  تزریق بوتاکس در تبریز

– رفع چین و چروک ،  حذف کک و مک ، حذف لک حاملگی – حذف لک با لیزر در تبریز

جوان سازی پوست با انواع روش های تخصصی : کربوکسی تراپی ،میکرودرمی و هیدرودرمی، Q.S ، CO2 ، RF، IPL و RF فرکشنال , هایفو تراپی(کشیدن پوست) ،

منافذ باز پوست و زیبایی ناخن ، پاکسازی پوست – جوان سازی پوست در تبریز-RF فرکشنال  در تبریز- جوانسازی با لیزر در تبریز

– درمان تعریق زیاد کف دست و پا ، زیر بغل -درمان تعریق زیاد  با بوتاکس در تبریز

– تزریق تخصصی چربی برای فرم دهی صورت ، سینه ها و بدن  – تزریق چربی در تبریز – فرم دهی در تبریز

– مشاوره جراحی زیبایی شکم ، سینه ها ، بینی (ابدومینوپلاستی ، ماموپلاستی ، رینو  و سپتو پلاستی ، پروتز) – فرم دهی بدن در تبریز

– تناسب اندام و لاغری موضعی  با انواع روش RF، وکیوم ، کویتیشن ،مزوتراپی و کربوکسی تراپی و… تناسب اندام و لاغری موضعی در تبریز

– درمان انواع  بیماریهای پوست ، مو ، ناخن در تبریز

– درمان ریزش مو با انواع روش مزوتراپی ، PRP و سلول درمانی …  درمان ریزش مو در تبریز- مزوتراپی در تبریز- سلول درمانی در تبریز

 

مرکز تخصصی سروش سلامتی  مجهز به  تجهیزات تخصصی و لیزر  توسط دکتر بهرام منصوری  اصل در تبریز از روش‌های مختلف تخصصی  برای درمان،جوانسازی پوست و تمامی مشکلات پوست و مو با تخصصی  ترین لیزر ها طبق تشخیص ایشان برای درمان  استفاده می‌شود. در اینجا ما برای  پیشبرد اطلاعات خوانندگان عزیز توضیح مختصری دادیم .(ضمنا همه خدمات ما به همراه بی حسی موضعی بوده که بیمار بدون هیچ احساس درد درمان شود و همه خدمات  ما بدون درد و خونریزی انجام می شود.)

جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه سایر روش‌های ما می‌توانید با شماره‌های زیر تماس حاصل نمایید.

09147838740

35555554 -041( 6 خط )

 

 

لینک صفحات مرتبط:

جوانسازی تخصصی صورت و بدن

تزریق بوتاکس

تزریق چربی

تزریق ژل

PRP

میکرونیدلینگ

میکرودرم ابریژن

برداشتن خال و جای زخم و …

 کاشت مو دکتر بهرام منصوری

کاشت مو به روش BHT